Nano Teknolojik İş Elbiseleri

Nano teknoloji, son yılların devrimi olarak nitelendirilen, kimya, tekstil, su arıtma, elektrik sağlık, otomativ gibi pek çok alanda kullanılan bir teknolojisidir. Nano teknoloji en temel anlamında maddenin yapı taşı olan atomların ve moneküllrin üzerinden yapılan ve cıplak gözle görünmesi mümkün olmayan bir teknolojisidir.

Tekstil endüstrisinde son yıllarda nanoteknoloji teknolojisini kullanmaya başlamıştır. Nano teknoloji kullanılarak üretilen kumaşların günümüzde kullanımı daha da yaygınlaşmıştır. Gelecekte hayatımızın tüm alanına gireceği tahmin edilmektedir.

Nanoteknoloji kumaş kullanılarak üretilen nano teknoloji iş kıyafetleri, suya, rüzgara, ısıya, soğuğa ve yangına karşı dayanıklı bir özelliğe sahiptir. Farklı sektörlerde kullanılmak üzere üretilen nano teknoloji iş elbiseleri; iş tulumu, iş yeleği, iş montu, iş pantolonu, iş kabanı, işçi yeleği, eldiven, çorap gibi farklı parçadan oluşmaktadır.

Isı ve alev geçirmez ve yanmaz özelliği nedeniyle yanıcı riski bulunan ortamlarda iş elbisesi olarak nano teknoloji iş kıyafetleri tercih edilmektedir. Aynı zamanda yağmur soğuk geçirmeyen iş kıyafeti üretiminde de nano teknoloji kumaş kullanılmaktadır.

Nano teknolojik iş elbiseleri